Yasuke Simulator – Parodija na Assassin’s Creed Shadows

Kada istorija postane komedija

indijankadanka
od indijankadanka
2 minuta za čitanje
Steam

Kada se pojavila najava igre Assassin’s Creed Shadows, odmah se podigla prašina zbog uvođenja lika Yasukea, afričkog samuraja u Japanu 16. veka. Sećam se kako sam, dok sam još bila dete, gutala knjige o samurajima i fascinirala se njihovim kodeksom časti, ali nikada nisam očekivala da će ova istorijska figura završiti u mešavini satire, modernih automobila i vatrenog oružja u igri poput Yasuke Simulator.

Ova parodija na Assassin’s Creed Shadows pojavila se na Steam-u i donosi potpuno apsurdnu verziju priče – umesto isključivo tradicionalnih oružja, Yasuke sada može voziti automobile i koristiti moderne puške, dok se igra istovremeno reklamira kao „potpuno istorijski tačna“.

Yasuke simulator – Kontroverza i humor

Ubisoftova igra izazvala je polemike zbog autentičnosti prikaza Yasukea kao samuraja, a sada nepoznati indie studio HistoryAccurateDevelopers dodatno „raspiruje vatru“ ovom neobičnom satiričnom igrom.

Prema trejleru, Yasuke Simulator će izaći 20. marta, istog dana kada i Assassin’s Creed Shadows. Ovakav tajming nije slučajan – indie developeri često koriste velike naslove kao inspiraciju za svoje parodije, baš kao što je to ranije bio slučaj sa igrama inspirisanim GTA, Pokémonom i drugim poznatim serijalima.

Dok Yasuke Simulator privlači pažnju svojim humorom, pravo pitanje je koliko će moći da se takmiči sa velikim naslovom kao što je Assassin’s Creed Shadows, koji već ima sjajne pre-order rezultate. Bez obzira na kontroverze, izgleda da Ubisoftov naslov ide putem uspeha, dok parodija ostaje samo neobičan eksperiment.

Koliko mi je poznato, sve SPECIJALNE kolekcije su rasprodate ali i dalje važi preorder popust pa proverite Games i Game Centar ponudu.

Pratite me i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Twitter, Threads , Linkedin i YouTube.

Discover more from Indijanka Danka

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Podelite ovaj članak
Zaprati:
Sedamdesetih godina prošlog veka u modi su bile lutke obučene kao partizanke, indijanke, hipi i naravno “normalne” djevojke, a sve su imale isto lice i dugu crnu kosu. Ja sam imala partizanku i indijanku. Imam ih još uvek (čuvala sam za kćerku koja ih nije ni uzela u ruke). Jedna sam od prvih žena gejmera kod nas. Prva žena autor i voditelj emisije o kompjuterskim igricama.