I Valhalla je “procurela”

indijankadanka
od indijankadanka
3 minuta za čitanje

Likovalo, procurelo, izašlo u javnost, otkriveno pre vremena… Sve su to reči koja se može opisati onaj momenat kada velika tajna vezana za neku igru ili film “procuri” u javnost sa namerom nanošenja štete ne samo onome ko to radi ili snima, već i svim fanovima koji žele da se sami uvere u kvalitet nečega što dugo i željno očekuju.

Nakon The Last of us Part 2, dešava se isto sa Ubisoft igrom Valhall koja je nastavak neprevaziđene franšize Assassins Creed.

30 minuta igranja (gameplay) je od danas na internetu. Označen je jasno oznakom work in progress ili radna verzija i u lošoj rezoluciji prikazuje nekoga ko igra ženskog protagonistu Eivoru i uključuje:

  • Istraživanje otvorenog sveta (koje izgleda vrlo slično AC: Odissey, mada sa bojama koje su poznatije iz The Witcher 3)
  • Raven Sight (koji prikazuje statistike za bogatstvo, misterije i tajne u tom području)
  • Longboat gameplay (sa igračima koji se kreću kako bi ublažili štetu)
  • Borite se usred potpune opsade dvorca (igrač koristi dvostruke sekire i luk u ovom snimku, ima dva točkića sa sposobnostima koja su preslikana na svaki okidač kontrolera)
  • Boss borba se završava sa izborom da li ubijete ili poštedite žrtvu
  • Meni skilova (koji ima oblik sazvežđa, otključava se kroz više grana i uključuje bodove koje treba potrošiti na sposobnosti ili bazne statistike)
  • Pogled na meni inventara (koji jako podseća na one u Origins i Odyssey), naizgled nema zahteva za nivoom opreme
  • Dugme koje je prividno za ulazak u igru Animus iz in game menija u igri (čini se promenjenu odnosu na Odyssey
  • Naizgled neregenerativni zdravstveni bar (sa sposobnošću da jede bobice iz okruženja kako bi ga nadopunio)
  • Verzija apsolutno najbolje osobine Odyssey, Spartan Kick, zbog čega su svi oduševljeni

Ubisoft je svakako razočaran jer ovo nije ono što su želeli da prikažu u dva odvojena eventa koji se dešavaju ovih dana. Prvi je organizovan specijalno za retailere kako bi se uverili u potencijale dve nove igre, a drugi je Ubisoft Forward koji je više za medije.

Iskreno, meni je sasvim svejedno jer jedno je gledati a drugo igrati.

Pratite me i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Twitter, Threads , Linkedin i YouTube.

Discover more from Indijanka Danka

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Podelite ovaj članak
Zaprati:
Sedamdesetih godina prošlog veka u modi su bile lutke obučene kao partizanke, indijanke, hipi i naravno “normalne” djevojke, a sve su imale isto lice i dugu crnu kosu. Ja sam imala partizanku i indijanku. Imam ih još uvek (čuvala sam za kćerku koja ih nije ni uzela u ruke). Jedna sam od prvih žena gejmera kod nas. Prva žena autor i voditelj emisije o kompjuterskim igricama.