Bridget Jones: Mad About the Boy recenzija

Bridget Jones se vratila, ali nažalost, ne na način na koji smo želeli.

indijankadanka
od indijankadanka
6 minuta za čitanje
Taramount

Bridget Jones Mad About the Boy recenzija donosi priču o filmu koji pokušava da oživi staru čar franšize, ali nažalost ne uspeva. Postoje filmovi koji podsete zašto smo ih voleli, a postoje i oni koji unište sve što su prethodni nastavci izgradili.. A postoje i oni koji potpuno unište sve što su prethodni nastavci izgradili. Nažalost, Bridget Jones Mad About the Boy spada u ovu drugu kategoriju.

Nekada simpatično smotana i haotična, Bridget Jones je sada, jednostavno rečeno, glupa. I to ne u onom šarmantnom, zbunjenom smislu u kojem smo je nekada voleli, već u potpunosti lišena svake suvislosti. Ovo je verovatno jedna od najtežih recenzija koje sam napisala, jer mi je iskreno žao što ovako gledam na lik koji sam nekada volela. Ali ovakav film teško je braniti.

Shvatam da neko može imati drugačije mišljenje i podržavam, ali imam pravo na svoje.

Ako želite da se podsetite prethodnog filma, pročitajte našu recenziju za Bridget Jones’s Baby ovde

Bridget Jones Mad About the Boy – Pljuvanje po prošlosti i sebi

Film nas zatiče sa novom, ali problematičnom premisom, i kao što ćemo videti u ovoj Bridget Jones Mad About the Boy recenziji, ovo je jedno od najslabijih poglavlja serijala.. Njen dugogodišnji partner i otac njene dece, Mark Darcy, umro je na nekom dobrotvornom zadatku u inostranstvu, a film ne smatra za potrebno da nam pruži više detalja. Dakle, nakon što je godinama gradila priču o svom odnosu sa Markom i prolazila kroz sve moguće emotivne prepreke, sada se jednostavno ponovo vraća u potragu za ljubavlju, kao da sve to nikada nije ni imalo težinu.

BJ četvrti deo
Universal Pictures

I tako kreće njen novi ljubavni život kroz avanturu sa mlađim muškarcem, Roxsterom, koji izgleda kao maneken iz neke reklame za farmerke iz devedesetih. I dok su filmovi o starijim ženama i mlađim muškarcima sve popularniji, Bridget je jedina dovoljno naivna da ovo shvati previše ozbiljno i da se ponaša kao tinejdžerka, dok on celo leto provodi sa njom i njenom decom. Iako su priče o nespojivim ljubavima često simpatične, ovde sve deluje prisiljeno i površno.

A onda, dolazimo do druge opcije, učitelj iz škole njene dece, Mr. Wallaker, koji nije samo bez hemije sa Bridget, već deluje kao da njih dvoje ne bi ni kafu popili zajedno, a kamoli započeli vezu.

Poruka koju film šalje?

U određenim godinama, moto je – daj šta daš.

Bridget Jones Mad About the Boy – Humor koji više ne funkcioniše

Hugh Grant kao Daniel Cleaver se vratio i iako njegov lik donosi par trenutaka osveženja, čak ni on ne može da spasi film. Emma Thompson ponovo briljira kao ginekolog, ali su to samo mali nagoveštaji nečega što bi trebalo da bude duhovita priča. Svi ostali, uključujući Bridgetine prijatelje iz prošlih filmova, deluju kao bledi obrisi onoga što su nekada bili.

Tu su i neki novi likovi koji se pojavljuju bez ikakvog razloga, od komšinice na početku filma sa dvoje haotične dece, do dadilje koju Bridget doživljava ne kao pomoć već izazov za takmičenjem oko toha koga deca više vole.

Problem je što ovaj film pokušava da balansira između komedije i nečeg što bi trebalo da bude ozbiljna životna priča, ali ne uspeva ni u jednom. Umesto toga, postaje tužan na pogrešan način. Scene su ili bez emocije, ili prenaglašene, a Renée deluje odsutno, kao da razmišlja o nečem potpuno drugom tokom snimanja. Često deluje glupo i zapušteno. Ja se stvarno izvinjavam ali žene preko 50 nisu tako izgubljene i zapuštene, sa gnezdima od propale kose na glavi..

O haosu u kući i totalnom nedostatku ukusa bolje da i ne počinjem!

Produkcija, režija i glumačka ekipa

Film Bridget Jones: Mad About the Boy snimljen je u produkciji studija Universal Pictures, u saradnji sa Working Title Films. Režiju potpisuje Michael Morris, poznat po radu na televizijskim serijama poput Better Call Saul i 13 Reasons Why. Scenario je ponovo napisala Helen Fielding, autorka originalnih romana, zajedno sa Danom Mazerom i Emily Mortimer.

Pored Renée Zellweger, koja se vraća kao Bridget, u filmu glume Leo Woodall Roxster, Chiwetel Ejiofor Mr. Wallaker, Hugh Grant kao Daniel Cleaver i Emma Thompson u ulozi ginekologa iz prethodnog filma. Pojavljuju se i stari prijatelji iz prethodnih delova – Sally Phillips, Shirley Henderson i James Callis.

Pročitajte Filmovi koje treba gledati za Dan zaljubljenih

I za kraj…

Bridget Jones: Mad About the Boy je nastavak koji nije trebalo da se desi. Likovi su izgubljeni, hemija ne postoji, a humor je sveden na minimum da bi se napravilo mesto za neubedljivu melodramu. Sve ono što je činilo Bridget simpatičnom ( njena nesavršenost, toplina i borba sa realnim problemima) ovde je nestalo, ostavljajući samo zbunjen i neodlučan scenario koji ne zna šta pokušava da bude.

Ako ste voleli prve filmove, možda je bolje da ovaj zaobiđete i sačuvate lepa sećanja. Kao što pokazuje ova Bridget Jones Mad About the Boy recenzija, film ne uspeva da održi duh originala.

Nekada simpatično smotana i haotična, Bridget Jones je sada, jednostavno rečeno, glupa. I to ne u onom šarmantnom, zbunjenom smislu u kojem smo je nekada voleli, već u potpunosti lišena svake suvislosti.

Pratite me i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Twitter, Threads , Linkedin i YouTube.

Discover more from Indijanka Danka

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Podelite ovaj članak
Zaprati:
Sedamdesetih godina prošlog veka u modi su bile lutke obučene kao partizanke, indijanke, hipi i naravno “normalne” djevojke, a sve su imale isto lice i dugu crnu kosu. Ja sam imala partizanku i indijanku. Imam ih još uvek (čuvala sam za kćerku koja ih nije ni uzela u ruke). Jedna sam od prvih žena gejmera kod nas. Prva žena autor i voditelj emisije o kompjuterskim igricama.