GLAMOROUS – Kim Cattrall se vratila!

Šminka i moda su uvek aktuelne teme a ova serija priča o tome na malo drugačiji način.

indijankadanka
od indijankadanka
7 minuta za čitanje

Mnogo je novih filmova i serija ali kvantitet ne znači i kvalitet. Bolje da Vam ne nabrajam koliko imam započetih a ne odgledanih do kraja, kako na Netflix, tako i na HBO (ili MAX) platformi. Prva je nekako otišla u onom pravcu da je sve što je drugačije normalno, dok neke stare vrednosti nisu više interesantne za snimanje. HBO sa druge strane, kao da se trudi da šokira pojedinim glupostima ili temama. Kao da je tako teško odjednom postalo napraviti pitke i romantične filmove i serije sa kojima možemo da pregrmimo leto i ove nenormalne vrućine.

Ne želim da me neko pogrešno shvati, podržavam svačije izbore i opredeljenja. Ono što nekako ne podržavam je pravac kojim Netflix ide a to su serije sa likovima koji uvek odudaraju zbog nečega i to moramo da prihvatimo kao novu realnost. OK, ali da li je normalno da u seriji u kojoj je Kim glavna zvezda imamo samo jedan poljubac iste i gomilu seksa i svega ostalog svih ostalih? Meni je to nekako zasmetalo, ali to sam ja. Drugima će biti ok.

Osnovno o seriji

Glamorous je nova soup drama Netflix-a i ima 10 epizoda. Glavni lik je mladi šminker po imenu Marko (queer) koji dobija posao iz snova kada poznati model i vlasnica najpoznatijeg brenda šminke, Madolyn Addison (Kim Cattrall) reši da ga učini svojim drugim pomoćnikom na osnovu toga što on i samo on zna šta savremeni kupac želi.

Glamorous je bio izbor naše Kim kada je odbila And Just Like That, ili nije ni bila pozvana. Glasine i tračevi su prštali a sama činjenica da je Glamurous izašao istog dana kada i nova serija And Just Like That 2 je poslovni potez Netflix-a koji je trebalo da bude uzvratni udarac HBO.

Manekenka koja je postala šminkerski mogul Madolyn Addison deli neke ključne karakteristike sa Samantom. Ona je moćni profesionalac sa zapovedničkim duhom i mnogo šarma, uz mnogo više ranjivosti koja u ovoj seriji prija. Glamurous by Madolyn, njena kompanija je na raskrsnici, i stražuje potencijalnu prodaju dok pokušava da dopre do nove publike.Zato je tu Marko kao njeno okrovenje i kec u rukavu koji nije baš po ukusu njenog sina koji je direktor kompanije.

Likovi

Skoro svi zaposleni ljudi u kompaniji su mladi i , uključujući Marka, su queer, identitet koji utiče na njihove priče u različitim smerovima. Njen sin Chad (Zane Phillips), žudi za odobrenjem svoje majke, objašnjava da je „gej, ali ne, kao… gej“.

Njena prva pomoćnica Venetia (Jade Payton) je bi, ali većinu svog vremena provodi zabrinuta što je provela tri godine u kompaniji bez unapređenja.

Marko kao glavni lik se nalazi u klasičnom ljubavnom trouglu između Ben (Michael Hsu Rosen), simpatičnog dizajnera i gejmera, i Parker (Graham Parkhurst), finansijskog brokera kojeg upoznaje u Uberu.

Tu je i par likova koji su sporedni ali odlično rade posao, a meni je najdraži Ricardo Chavira koga znamo iz Očajnih domaćica.

Mark Deklin je isto poznat po brojnim ulogama ali nisam očekivala da ovde bude negativac.

Tu je i Diana Maria Riva, koja je Markova mama, i mislim da je mogla dobiti više prostora i možda neku emotivnu vezu. Realna i prava mama.

Emocije

Queer ili ne, svi imamo iste emocije, strahove, nedoumice. To je ono što je univerzalno. Naravno da mogu da razumem kako se neki od likova osećaju ali da uživam u nekim scenama, ne. Dodatno, serija je označena kao 13+ i moram da kažem, iako će to možda izazvati komentare kod nekih, mislim da nije za taj uzrast. Sa 13 godina nisam znala ni gde sam pošla ni gde sam došla, i mislim da bi me ovako nešto samo dodatno zbunilo.

Svi su oni divni i slatki i potpuno dokaz onoga da su svi dobri frajeri gej ili zauzeti.

Mix

Serija je pitka i laka za gledanje. Imamo tu i modni svet i sve ono što ga čini. Podseća na Glee, Gossip Girl, The Devil Wears Prada, A Star Is Born, Emilly in Paris… Od svega pomalo ali dovoljno da se ne pretera a da opet bude interesantno za gledanje.

Moda

Ovde nemam ideju šta bih napisala. Mislim da nisam videla ni jedan komad, sem onih na Kim koji vrište preskup brend, a da mi se dopalo da poželim da imam. Sve je nekako polovično, između želje da se karikiraju likovi i namere da budu moderni.

Ono što mi takođe ne prija je, ubite me, je štikle koje nosi glavni junak. Imala slične, nosila ih i na posao dok sam radila u nekim divnim kompanijama, ali ovde sve deluje prenaglašeno. Nema šanse da će neko svakodnevno, pa koristio i Uber, ići na posao u špicastim cipelama sa vrtoglavom i metalnom štiklom, bez obzira na pol ili opredeljenje. Scena je scena a posao je posao!

Zaključak

Iskrena priča o odrastanju sa dosta ponekada naivnih gegova koji govore svojoj specifičnoj publici. Sjajna kancelarijska priča koja Glamurous čini nekako realniji, uz malo zadovoljstvo gledanja generacije Z. Odvojite vreme za ovu seriju jer je ona prava letnja priča kakva nam je svima ponekada potrebna. ja sam svih 10 epizoda odgledala ovog vikenda bez ikakvog preskakanja ili ubrzavanja, a to inače često radim u poslednje vreme.

Jesam li Vam rekla da mi je Kim i dalje carica?

Pratite me i na društvenim mrežama: Facebook, Instagram, Twitter, Threads , Linkedin i YouTube.

Discover more from Indijanka Danka

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Podelite ovaj članak
Zaprati:
Sedamdesetih godina prošlog veka u modi su bile lutke obučene kao partizanke, indijanke, hipi i naravno “normalne” djevojke, a sve su imale isto lice i dugu crnu kosu. Ja sam imala partizanku i indijanku. Imam ih još uvek (čuvala sam za kćerku koja ih nije ni uzela u ruke). Jedna sam od prvih žena gejmera kod nas. Prva žena autor i voditelj emisije o kompjuterskim igricama.